Vores fysiske boghandel finder du på vores adresse (Sankt Knuds Vej 27 a, Frederiksberg) på 1. sal.

Boghandlen har åbent tirsdage kl. 18:30 – 19:00 i forbindelse med vores tirsdagsforedrag. Vi åbner cirka 30 minutter før et foredrag begynder, og vi holder også åbent i pausen undervejs i foredragene. Der kan, hvis det ønskes, endvidere åbnes på kursusdage.

Vi har bøger af blandt andre Helena P. Blavatsky, Charles W. Leadbeater, Annie Besant, Geoffrey Hodson, Dion Fortune, Alice A. Bailey, Lucille Cedercrans samt Inge Olsen, Niels Brønsted, Asger Lorentsen, Holger Stavnsbjerg og Kenneth Sørensen. Dertil kommer et bredt udvalg af aktuelle, spirituelle bøger samt bøger til brug ved vores kurser. Vi har også bøger skrevet af foredragsholderne.

For henvendelser om boghandlen, kontakt [email protected]

Vi har også bøger og hæfter til salg her på websitet.
Besøg vores webshop

Bogreolen

Det er også muligt at finde inspiration til ny læsning på vores bogreol ved siden af boghandlen. Her kan du bytte dine egne læste bøger ud med andre, nye og brugte bøger i reolen. Der kan også byttes med bøger, som tidligere er blevet doneret til vores forening. Hvis ikke du har en bog at bytte med, kan du købe bøger fra reolen til 10 kr. stykket.

Der er adgang til bogreolen i samme tidsrum, som bibliotek og boghandel holder åbent.

Tilmeld nyhedsbrev

Modtag vores nyhedsbrev for at få information om nye kurser og foredrag